04.06.2010

Pozvánka na seminář: Vstřícná zdravotní péče o příslušníky třetích zemí

mvcr.jpg

Pozvánka

V současné době žije v České republice více než  430 tisíc cizinců. Dvě třetiny z nich pocházejí ze zemí mimo EU. Významné části z nich je během pobytu v ČR poskytována nutná zdravotní péče. S cizinci se dnes zdravotníci setkávají téměř ve všech  zdravotnických zařízeních. V České republice však není prozatím zavedeno systematické a specificky zaměřené zdravotní péči o příslušníky třetích zemí. l. lékařská fakulta University Karlovy v Praze se proto rozhodla zapojit do Ročního programu 2008 Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí „Solidarita a řízení migračních toků“ Ministerstva vnitra ČR projektem EIF 2008-34 „Středisko vzdělávání ke vstřícné zdravotní péči o příslušníky třetích zemí“ a realizovat potřebné vzdělávací akce. Jednou z těchto vzdělávacích akcí je i seminář, na který si Vás tímto dovolujeme pozvat.

Seminář

„Vstřícná zdravotní péče o příslušníky třetích zemí“

pořádá Všeobecná fakultní nemocnice ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Praze.

Akce se bude konat ve čtvrtek 10. června 2010 od 14.00 do 16.45 hod.
Charvátově sálu v 1.patře 3.interní kliniky Praze 2, U nemocnice 1

Program:

1. Úvod
    2. Demografické, kulturní a, socioekonomické a psychosociální aspekty charakteristiky  příslušníků třetích zemí v ČR, integrace a diskriminace
    3. Legislativní postavení příslušníků třetích zemí v ČR, pobytové statusy, zdravotní pojištění a dostupnost zdravotní péče příslušníkům třetích zemí v ČR
    4. Diskuse

Přednášející:

Prof. MUDr. Otomar Kittnar, CSc., MBA
PhDr. Helena Hnilicová, Ph.D.
Mgr. Karolína Dobiášová, 1. lékařská fakulta UK

Těšíme se na Vaši účast!

S pozdravem,

Prof. MUDr. Otomar Kittnar, CSc., MBA
Vedoucí projektu

Středisko vzdělávání ke vstřícné zdravotní péči o příslušníky třetích zemí
Projekt je spolufinancován obecným programem Solidarita a řízení migračních toků

počet zobrazení: 2405 poslední aktualizace: 04.06.2010
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.