14.05.2015

Laboratoř chování a kognitivních funkcí

Laboratoř se zaměřuje na sledování morfologických změn a změn spontánního chování potkanů v období ontogeneze a časné dospělosti po podání excitotoxických látek, které jsou v experimentech využívány jako modely epilepsie a jiných neurologických onemocnění. Spontánní chování je sledováno „open field“ testem v zařízení holandské firmy Metris, B. V., kde jsou zvířata automaticky monitorována a jednotlivé parametry chování jsou analyzovány softwarem Laboras.

„Open field“ test v zařízení firmy Metris

5667 5666

Odlišná distribuce pohybové aktivity dvou experimentálních potkanů v testovací aréně v průběhu hodinového monitorování v systému Metris.

Vybrané publikace:

1. Riljak V, Marešová D, Pokorný J, Jandová K.: Subconvulsive dose of kainic acid transiently increases the locomotor activity of adult Wistar rats. Physiol Res. 2014; Oct 15. [Epub ahead of print]

2. Jandová K, Kozler P, Langmeier M, Marešová D, Pokorný J, Riljak V.: Influence of low-dose neonatal domoic acid on the spontaneous behavior of rats in early adulthood. Physiol Res. 2015 Feb 10; 63 Suppl 4: S521-81.

3. Kozler P, Riljak V, Jandová K, Pokorný J.: CT imaging and spontaneous behavior analysis after osmotic blood-brain barrier opening in Wistar rat. Physiol Res. 2015 Feb 10; 63 Suppl 4: S529-34.

4. Schwarz M, Jandová K, Struk I, Marešová D, Pokorný J, Riljak V.: Low dose domoic acid influences spontaneous behavior in adult rats. Physiol Res. 2014; 63(3): 369-76.

5. Jandová K, Marešová D, Pokorný J.: Fast and delayed locomotor response to acute high-dose nicotine administration in adult male rats. Physiol Res. 2013 Dec 12; 62 Suppl 1: S81-8.

počet zobrazení: 1953 poslední aktualizace: 14.05.2015
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.